Tanssin taitoa lokakuussa
Syksy tuo tullessaan uusia vierailevia opettajia ja Anniina on yksi heistä. Hän ohjaa tällä kertaa Latin tekniikka tunnit easyn ja challenging.
Easy tunnilla keskitytään käsien tanssiin ja miten niitä käytetään eri liikkeissä. Lajina tunnelmallinen Rumba. Tämä tunti on avoin kaikille ja sopii myös alkeistason tanssijoille.
Challenging tunti on tällä kertaa High heels ja nimensä mukaan tunnilla tanssitaan korkkareilla. Eli jos omaat tanssikorkkarit ja haluat saada lisää tekniikkaa ja taitoa niillä tanssimiseen, niin tämä tunti on juuri sinulle. Lajina viehkeä Cha cha cha.
Aikataulu
Hinta 15€/h
Varaa paikkasi ja ilmoittaudu mukaan!
Nyt on luvassa jotain speciaalia. Latin Unity presents Latin Workshop.
Tämä super lauantai tarjoaa kolmen tunnin tanssibileet. Tule ja kokeile kolmea eri tanssia, kolmen ohjaajan vetämänä. Lajeina Salsa, Samba ja Bachata.
Kaikki tunnit tanssitaan soolona ja pääset nauttimaan sekä rytmeistä, vartalon käytöstä ja liikkumisen dynamiikasta. Menosta ja meiningistä vastaavat Fabio, Mauricio ja Samuel
Tule mukaan, tässä on syksyn parhaat tanssibileet!
Aikataulu:
12-13 Salsa
13-14 Samba
14-15 Bachata
Hinta 35€ / hlö
Kesän ja syksyn aikana olemme mukana monessa tapahtumassa esiintymässä. Alla varmistuneet esiintymiset.
27.6 European Masters Games avajaiset
– Klo 18:30 avajaiskulkue Frenckelin aukio -Ratinan Stadion
– Kulkueen päätteeksi stadion show Ratinassa
8.7 European Masters Games päättärit
– Lavashow keskustorilla
25.8 Särkänniemen Happy Hours
– Artististeina Younghearted, Maija Vilkkumaa ja Anna Puu
Tanssiesitykset artistien tauoilla!
Lokakuu
Karmivan Promo keikat
Karmiva Karnevaali vko 42
– Tuttuun tapaan olemme mukana Särkänniemen Karmivassa Karnevaalissa ja luvassa on täysin uusi show.
LundDancella vierailee huikeita opettajia syksyn aikana. Ota päivät talteen ja merkkaa kalenteriisi!
Marko Keränen
Anniina Koivuniemi
Mika Jauhiainen